Śmieszne filmy z polskimi kabaretami / Koń polski 
Poniżej prezentuję skecze kabaretu "Koń polski":

Policja
Dojenie
Promocja
Władca Pierścieni
Marian i Hela
Nie mogę Ci powiedzieć
Kandytat na prezydenta
Matura
Zabawa cudzym kosztem


Historia kabaretu:
Koń Polski powstał w 1985 r w środowisku akademickim Wyższej Szkoły
Inżynierskiej (obecnie Politechnika ) w Koszalinie z inicjatywy Leszka Malinowskiego - autora większości tekstów i szefa zespołu.
Na I Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie kabaret otrzymał nagrodę GRAND PRIX. Później wielokrotnie nagradzany na wielu przeglądach i festiwalach . Oprócz nagród na "Pace" otrzymał między innymi "Złotą Szpilkę"
Lidzbarskich Biesiad Satyry i Humoru , nagrodę główną Ogólnopolskich Targów Kabaretowych "Otaka" we Wrocławiu , pierwsze miejsce Festiwalu Osobliwości Kabaretowych "Foka" w Warszawie oraz prestiżową Nagrodę Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego przyznaną przez Urząd Rady Ministrów i jury , w którym zasiadali m.in. Andrzej Wajda i Andrzej Łapicki , nagrodę "Andrzeja" przyznaną przez wrocławski kabaret "Elita" a także "Hanysa" - nagrodę przyznaną przez kabaret "Rak" z Rudy Śląskiej.
Latem 1996 r , na świnoujskiej FAMIE kabaret otrzymał nagrodę II Programu Telewizji Polskiej uroczyście wręczoną przez Ninę Terentiew.. Od tego czasu grupa na stałe współpracuje z telewizyjną "dwójką" . Ponadto Koń Polski ma na koncie cykle scenek i programów rozrywkowych dla I Programu Telewizji Polskiej ( m.in. cykl pt. "Koń-serwa Śniadaniowa"}oraz dla "Naszej Telewizji" i Canal Plus . 
Zespół pięciokrotnie wyjeżdżał z występami za ocean, Występował - między innymi - w Chicago, Nowym Jorku, San Francisco i na Florydzie gdzie bawił publiczność polonijną . Ponadto występował dla Polonii w Niemczech .
Od kilku lat kabaret z powodzeniem jeździ za granicę .W czasie Gorbaczowowskiej odwilży kabaret wystąpił w Moskwie w popularnym programie telewizyjnym pt. KA-WE-EN".
Członkowie zespołu brali udział w dwóch serialach telewizyjnych wg scenariusza Leszka Malinowskiego: "Badziewiakowie" i "Skarb Sekretarza".


 
Copyright ©2006 by Grzegorz Paniw
Kreator Stron www